Kreatywny czytelnik

W ubiegłym roku grupa mieszkańców Siemiatycz, z inicjatorkami: Urszulą Jermakowicz, Katarzyną Jachimczuk, Bogusławą Mazurek, Katarzyną Nielipińską, stworzyła projekt „Kreatywny czytelnik” i złożyła go do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 r.  Naszej Bibliotece zaproponowano rolę Partnera projektu, którą to rolę z przyjemnością przyjęliśmy.
Projekt otrzymał rekomendację do realizacji, dzięki czemu mieszkańcy naszego  miasta, w okresie od marca do czerwca, zyskają możliwość uczestniczenia w spotkaniach i warsztatach popularyzujących zarówno czytelnictwo, jak i aktywne, wspólne spędzanie czasu wolnego.
Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, zabawa, spędzanie czasu wolnego w bibliotece, wzmocnienie biblioteki jako miejsca przyjaznego, przestrzeni do relaksu, rozwijania umiejętności, integracji środowiskowej.

Realizacja pierwszego, projektu społecznego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Siemiatycze 2017 zakończona. Projekt pod nazwą „Kreatywny czytelnik” ralizowali mieszkańcy miasta a nasza Biblioteka była jego partnerem. 28 czerwca odbyło się ostatnie, podsumowujące półroczne działania, spotkanie.
Uroczystość uświetnili zaproszeni na tę okazję goście - duet pisarski Maria Ulatowska i Jacek Skowroński.
Prawnik i kryminalista, jak sami o sobie żartobliwie mawiają. Ona – od dziecka książkę uważa za najlepszą rozrywkę. On – od zawsze marzył, by zostać pisarzem. Ona „nawet nie przypuszczała, że książki piszą zwykli ludzie”.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;