Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach zaprasza do udziału w zimowych warsztatach plastycznych. Tym razem spróbujemy swoich sił w bardzo wymagającej, ale jakże wdzięcznej technice akwareli. Będzie to nasz artystyczny wkład w czytelnicze przygotowania do Świąt :)
 
Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku min. 8 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Materiały i narzędzia do pracy zapewnia biblioteka.
 
"Święta ręcznie malowane", 9.12.2023 (sobota), g. 11.00
Zapisy: Oddział dla Dzieci MBP w Siemiatyczach (ul. Górna 23A), tel. 85 655 23 18.
Liczba uczestników ograniczona!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;