"Głosy pokoleń"

Projekt „Głosy pokoleń. Siemiatycze od lat czterdziestych do współczesności” obejmuje równolegle realizowane przedsięwzięcia (wystawy oraz spotkania) dotyczące poszczególnych okresów z historii XX wieku (lata 40. i 50., lata 60. i 70., lata 80. i 90.) oraz współczesności.
Każdej wystawie będzie towarzyszyło spotkanie (lub kilka w zależności od tematyki), podczas którego będzie można powspominać codzienność każdego z okresów, ważne wydarzenia w mieście, jak np. budowa mleczarni czy otwarcie poczty.
Starsi mieszkańcy będą mogli poznać realia współczesnego, szybko zmieniającego się życia dzięki młodzieży, która - mamy nadzieję - zechce podzielić się swoimi obserwacjami i doświadczeniami.
Realizację projektu rozpoczęliśmy spotkaniem i wystawą poświeconym pierwszemu powojennemu dwudziestoleciu latom 40 i 50.

Celem projektu "Głosy pokoleń" jest wydobycie z pamięci tego, co minęło (ludzi, kultury, obyczajów, architektury), zainteresowanie młodzieży przeszłością miasta oraz pokazanie obrazu miasta współczesnego widzianego oczyma obecnych nastolatków starszemu pokoleniu; znalezienie tego co wspólne i ważne dla wszystkich mieszkańców, budowanie więzi międzypokoleniowej i utrwalenie tego, co przeminęło już i tego co przeminie za chwilę.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;