Dyskusyjny Klub Książki poleca!
10 czerwca zebrane panie dyskutowały o wielu książkach ale lekturą, której poświecono najwięcej uwagi była powieść N. M. Kelby „Białe trufle”.
Książka jest opowieścią o jednym ze znamienitych kucharzy francuskich Georgesie Auguste Escoffierze, szefie kuchni m.in. u Cesara Ritza ale też autorze książek kucharskich i reformatorze klasycznej kuchni francuskiej.


Z pewnością nie jest to lektura łatwa ale warto po nią sięgnąć chociażby z ciekawości poznania życia na przełomie wieków XIX i XX wieków, zajrzenia do restauracji francuskich, popatrzenia na śmietankę artystyczną Paryża czy Londynu. Escoffier gotował bowiem nie tylko w paryskim Ritzu ale także w londyńskim Savoyu.
Wyrafinowane desery, uroda życia i mniej lub bardziej przelotne romanse kontra małżeństwo – jednym słowem polecamy na letnie wieczory.

***
Kolejne spotkanie klubu DKK zaplanowane jest na 5 sierpnia (godz. 16.00)
Lekturą jest powieść „Dziewczyna z fotografii” Anny Olszewskiej – zapraszamy do czytania i podzielenia się swoimi przemyśleniami!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;