W związku z dużym zainteresowaniem z radością ogłaszamy przedłużenie okresu możliwości oglądania prac artystycznych autorstwa Dariusza Myhana do dnia 25 października 2023 roku. Ta wystawa jest wyjątkowa pod wieloma względami - nie tylko ze względu na jej wyrafinowanie i prekursorstwo, ale przede wszystkim ze względu na szczególne inspiracje i niepowtarzalność, która w niej tkwi.


W ramach tej wystawy, artysta Dariusz Myhan przenosi nas w fascynujący świat swojej twórczej wizji, gdzie zmysły, wyobraźnia i emocjonalność odgrywają kluczową rolę. Odbiorca, chociaż nie zawsze może być przygotowany na to, co zostanie mu zaprezentowane, jest zachęcany do bycia obserwatorem, do odczuwania i dzielenia się swoimi wątpliwościami, uczuciami oraz przemyśleniami.
Warto zwrócić uwagę na to, że Dariusz Myhan wyjątkowo sięgnął po temat, który wyróżnia się swoją nietypowością - Artystyczną interpretację naukowej teorii strun. Jak artysta potrafił wykorzystać wydawałoby się zwyczajne zdjęcia, aby pokazać nam coś, nad czym fizycy pracują w laboratoriach? Jak połączył teorię fizyczną z praktyką fotografa artysty? To pytania, na które odpowiedzi znajdziemy podczas tej fascynującej wystawy.
Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia ekspozycji w bibliotecznej galerii "Odrobina Kultury" od dnia 19 września do 25 października w godzinach pracy biblioteki. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jakie wrażenia oraz wrażliwości artystyczne w Państwie wywołają prezentowane prace. Zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na ten temat.
Pragniemy również podziękować za obecność podczas wernisażu, który odbył się dnia 19 września 2023 roku, oraz zaznaczyć, że ten projekt został zrealizowany w ramach stypendium ZAiKS.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;