Szanowni Państwo widzimy się już 17 czerwca (sobota), godz. 16.15 ul. Górna 23A

Od 2016 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach jest organizatorem wydarzenia upamiętniającego kolejne rocznice urodzin księżnej Anny Jabłonowskiej z Sapiehów. Księżnej, dzięki której nasze miasto stało się znane nie tylko w kraju ale także poza jego granicami. W tym roku świętujemy 295 rocznicę urodziny księżnej Anny Jabłonowskiej. Na wydarzenia związane ze świętem zapraszają Burmistrz Miasta Siemiatycze oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach. Partnerami są: Szkoła Muzyczna I Stopnia w Siemiatyczach oraz Polskie Stowarzyszenie im. Księżnej Anny Jabłonowskiej z Warszawy.

Święto Miasta i mieszkańców rozpoczniemy spacerem w strojach historycznych – orszak mieszkańców wyruszy o godz. 16.15 z ogrodu biblioteki przy ul. Górnej 23A (obok Lidla) i uda się do parku miejskiego na Placu Jana Pawła II gdzie zaplanowano spotkanie z mieszkańcami i sesję zdjęciową przy posągu księżnej Anny. O godz. 16.45 zebrani udadzą się do parku przy dawnej oranżerii (ul. Leg. Piłsudskiego 1) gdzie odbędzie się o godz. 17.00 koncert muzyki dawnej przygotowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Siemiatyczach.

Wydarzenie wzbogacone o nowe elementy i wsparte przez partnerów i nowych partnerów wypracowanych w ramach realizowanego zadania "Biblioteka ogrodem słów i obrazów" w ramach BLISKO (2021-2022)